<

.:MediaInfo:.

Tisková zpráva
Prohlášení k občanům

Tisková zpráva

SEVERNÍ VÍTR 2006 aneb krutý festival krutého severu.

Adrenalinový sportovně-hudební festival proběhne 5. srpna 2006 od 11.00 hod v Litoměřicích, v aréně hokejbalového klubu s přiléhavým názvem HC- Killers. Akci pořádá hudební agentura Expressive Music společně s Informačním Centrem pro Mládež (ICM) Litoměřice a skate & snow shopem Swamp za podpory města Litoměřice. Cílem je vtáhnout co nejvíce návštěvníků festivalu do dění na něm a spojit poslech jejich oblíbených kapel s tělesnými aktivitami či s vizuálním zážitkem.

V letošním roce bude k dispozici návštěvníkům vyžití sportovního rázu jako je horolezecká stěna, snowboardový simulátor nebo tzv.aerotrim což je 3D zařízení pro pohyb osoby v kruhu. Návštěvníkům kteří absolvují tyto tři disciplíny a odevzdají potvrzené lístečky se jménem ke slosování hrozí, že budou vylosováni jako výherci hlavní ceny a tou je seskok padákem pro dvě osoby. A to není zdaleka všechno.

Stejně jako minulý rok proběhne SK8 contest (skateboardové zápolení) za doprovodu Dj´s a Mc´s, Beat box set. V přestávkách mezi kapelami bude možné shlédnout exhibice na U-Rampě (která bude k dispozici také odvážným návštěvníkům), Flatland a Streetstyle, Footbag, vystoupení skupiny Abadá Capoeira Liberec s ukázkou brazilského tanečně-bojového umění. Na závěr festivalu je připraveno ohnivé noční překvapení v podobě fire performance na téma hudba a oheň s názvem Ohnivá klec.

Co se týká hudební stránky akce, tak zde je opravdu také na co se těšit. Účast na festivalu potvrdily kapely takového formátu jako KRUCIPÜSK, JOLLY JOKER and PBU , KASHMIR 9:41, RED HOT CHILLI PEPER´S REVIVAL, TOTÁLNÍ NASAZENÍ , MAGMA HOTEL, PLUS MÍNUS , IGNORANCE a ENTER. Jako návdavek vystoupí také vítězná kapela vzešlá ze soutěže ROCK KALICH 2006.

Nemluvě o dalších festivalových lákadlech jako je Góvinda hare krsna vegetariánské občerstvení, čajovna Létající slunečnice, Stolní fotbálek, Warior Tatoo area a bude-li ríla Prabhupáda dobře naladěn tak i Chill-out zona . Tak to vše tedy bude k zažití na VI. ročníku festivalu SEVERNÍ VÍTR. Dobrá zpráva pro držitele karet ISIC, ISIC SCHOLAR, ALIVE (IYTC), ITIC, Staff card GTS int. je, že mají slevu na vstupné ve výši 20% jak v předprodeji, tak přímo v den konání akce. Všechny ostatní podrobnosti hledejte na http://www.severnivitr.wz.cz a těšíme se na vás.

Prohlášení k občanům

Vážení spoluobčané,
dne 5. srpna 2006 proběhne v aréně hokejbalového klubu HC Killers /u benzínové pumpy AGIP/ Adrenalinová sportovně hudební akce pod názvem SEVERNÍ VÍTR 2006. Tuto akci pořádají partneři, hudební agentura Expressive, Informační centrum pro mládež a Skate & Snow shop SWAMP, za podpory Města Litoměřice.

Nejedná se o čistě komerční aktivitu. Význam akce především spočívá v:
- dání možnosti seberealizace a rozvoji osobnosti mladých lidí se zájmem o sport a hudbu uvedeného zaměření
- poskytnutí příležitosti pro společné vytváření performancí mládeže a setkávání hudebníků v mezinárodním měřítku.
- rozšíření nedostatečné nabídky smysluplného trávení volného času mládeže.
- v neposlední řadě bude mít akce také benefiční rozměr. Část výtěžku ze vstupného bude věnována na podporu fungování a rozvoje výše uvedeného sportovního klubu a Informačního centra pro mládež (ICM).

Z důvodu blízkosti obytných zón Vás jako organizátoři chceme ubezpečit, že uděláme maximum proto, aby celá akce proběhla bez problémů (jako ostatně u všech minulých ročníků).
Akce je nahlášena služebně státní i městské policie, která bude v pravidelných intervalech akci monitorovat a dbát o zdraví, majetek a bezpečnost jak Vaší, tak jejích návštěvníků.
Je podpořena odborem kultury MěÚ v Litoměřicích a je povolena usnesením Rady města Litoměřice, kde pro ní byla také schválena vyjímka ze zákona o hygienických limitech stanovených zejména pro noční hladinu hluku. Zahájení festivalu proběhne 5.8.2006 v 10 hodin a povolená doba ukončení je stanovena na 2 hodinu ranní následujícího dne.
Zaručujeme se tímto, že k uvedené hodině zakončení, skončí také veškerá hudební produkce.
Podrobnosti o festivalu můžete získat na adrese Informačního centra pro mládež;, v Městském informačním středisku, z oficiálních plakátů nebo na internetové adrese www.severnivitr.wz.cz.

Srdečně Vás zveme k návštěvě festivalu a pokud naše pozvání nepřijmete, děkujeme alespoň za Vaše pochopení a toleranci.

© 2006 Deathalive